Küpe Seçimi

Yüz şeklinize göre küpe seçerken yapmanız gereken ilk şey, yüzünüzün özelliklerine zıt küpe modellerini incelemektir. Oval yüzlü kadınların elmacık kemikleri kadar geniş alınları vardır. Yüz hatları yanaklardan çeneye doğru daralır. Böyle bir yüzünüz varsa, neredeyse her küpe stilini tercih edebilirsiniz. Ancak oval şekilli sarkıt küpeler gerçekten çarpıcı bir görünüm sağladığı için çarpıcı bir görünüm istediğinizde bu modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tür küpeler, herhangi bir uzunluk veya genişlik eklemeden uzun yüz şekline dikkat çekmek için en iyi seçimdir. Yuvarlak yüzler, elmacık kemikleri boyunca genişleyen ve alın ve çene çizgisinde daralan bir şekle sahiptir. Uzun geometrik küpeler, yuvarlak şekilli yüzleri olan kadınlar için mükemmeldir. Benzer şekilde sarkıt ve damla küpeler de yüzü uzatmak için mükemmel bir seçim olacaktır. Zarif ve kadınsı tasarımları seçmek çok fazla ayrıntıya sahip büyük küpe modellerine kıyasla daha iyidir. Kalp şekilli yüzler daha geniş bir alnına sahiptir ve yanaklar çeneye doğru daralır. Güzel çizgiler ve eğriler içeren uzun küpe modelleri en çok bu yüz tipine yakışır. Yüz şeklini dengelerler ve gözlere, elmacık kemiklerine ve çene çizgisine dikkat çeker. Kare şekilli yüzlerde tipik olarak, elmacık kemiğinden çene çizgisine veya elmacık kemiğinden alın bölgesine doğru daralma gözlenmez. Uzun tasarımlara sahip sarkıt ve halka küpeler kare şekilli yüzlerle en iyi şekilde eşleşir. Yuvarlak tasarımlar elmacık kemiklerini ve çene çizgisini yumuşatır. Aşırı büyük halka küpeler de kare yüzler için mükemmel bir seçimdir. Dar yüz şekli olarak da tanımlanabilecek dikdörtgen şekilli yüzler kare yüze göre daha uzundur. Uzun ve sarkan üçlü küpe çeşitleriyle yüz uzunluğunu dengelenebilir. Uzun damla küpe elmacık kemiklerini vurgulamaya ve yüze biraz yumuşak bir hat kazandırmaya yardımcı olur.

Sarı saç renginiz varsa, altın aksesuarlar saç renginizi mükemmel bir şekilde tamamlayabilir. Koyu saçlı kadınlar için platin veya gümüş renkli küpeler en iyi seçimdir. Kızıl saçlı kadınlar için gül altından yapılmış küpeler sofistike ve çarpıcı görünüm sağlayabilir. Kısa saçlarınız varsa veya saçlarınızı kulak memelerinizi açığa çıkaracak şekilde tarıyorsanız, küpe seçerken sizin için sınır yoktur. Uzun saçlar için en iyi seçim, onları göstermek için ışıldayan ve uzun taşlı küpe çeşitleridir.  Küpe seçerken takınızı nerede takacağınız da önemli bir kriterdir.

Örneğin, muhafazakâr bir ofis ortamı için küpe satın alacaksanız, altın veya gümüşten üretilmiş klasik tarzları seçebilirsiniz. Kişiliğinizi en sade şekilde yansıtmak için çivi küpe modelleri yeterli olacaktır. Romantik bir tarzı ve kadınsı kıyafetleri tercih ediyorsanız, yuvarlak ve kıvrımlı detayları olan küpeleri seçebilirsiniz. Dramatik veya şık görünümlü modern stiller için düz kenarlı, kare, dikdörtgen ve üçgen küpe gibi tasarımlarda geometrik çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz. Zamansız ve klasik modeller için basit ve minimalist tarzda halkaları ve inci küpeleri tercih edebilirsiniz. Şeffaf küpe tasarımlarını renk uyumu endişesi olmadan tüm kıyafetlerinizle eşleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir